Основна діяльність школи спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти - ст.53 Конституції України, Законів України «Про загальну середню освіту», закону України № 2442–VІ «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад», «Про затвердження Державного стандарту початкової загальної освіти», «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової загальної освіти», «Державного стандарту базової і повної середньої освіти», «Положення про загальноосвітній навчальний заклад»
Структура освіти на кожному рівні і навчальних планах побудовані на принципах постійно зростаючої складності навчальної діяльності по предметах і самостійності учня у виборі в освітньому процесі.
На кожній сходинці забезпечується державний стандарт, а також дається теоретична і практична підготовка по дисциплінах навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих можливостей, фізичного і морального здоров'я.
Успішність проходження кожного рівня і виконання його освітніх задач гарантується школою тільки за умови усвідомленого і добровільного дотримання всіх норм і правил шкільного життя, активної співпраці з батьками, ввідкритістю навчального процесу.
Початкова школа забезпечує становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний і фізичний розвиток. Пріоритетом у початкових класах школи є розвиваючі функції з використанням ІКТ . У поточному році в навчальний план введено інформатику.
Основна школа дає базову освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує їх до вибору форм подальшого навчання, передпрофільного навчання. Система освіти в школі складається з трьох освітніх рівнів :
· початкова школа - 4роки (з 6 -7 до 9-10 років) – кількість дітей - 60;
· основна - 5 років(з 10 до14 -15 років) – кількість дітей -67;
· старша (з 15 до 17-18 років) – кількість дітей - 35
Основна школа дає базову освіту, що є фундаментом загальноосвітньої підготовки дітей, готує їх до вибору форм подальшого навчання, передпрофільного навчання.
Педагоги школи безперервно підвищують свій професійний рівень за допомогою: педагогічних рад,засідань ШМО та МО, районних та обласних теоретичних і практичних семінарів,засідань районних МО, інтернет-ресурсів.
Аналіз роботи школи за
2016– 2017 навчальний рік
У вересні 2017 року наша школа починає свій 65 навчальний рік.
До складу адміністрації входять:
Ярема Петро Федорович - директор школи. Стаж роботи 38 років, на посаді 28 -й рік. Вчитель спеціаліст «вищої категорії»,
Ругало Оксана Юріївна - заступник директора школи з навчально-виховної роботи. Стаж роботи 15 років, на посаді 3 рік. Вчитель спеціаліст І категорії.
Паньків Ірина Орестівна - заступник директора з виховної роботи. Стаж роботи 18 років, на посаді - 7-й рік. Вчитель -спеціаліст «вищої категорії»
РІВЕНЬ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ШКОЛИ
СГЦ ПМЦ ПШ ХЕЦ 0З
“Учитель -методист” Яворський Т.Б.
“Старший вчитель” Таравська О.Л.
Вчитель вищої категорії Горин Н.І. Мигас Г.М. Кричковська О.С. Яворський Т.Б.
Квасния О..Я. Таравська О.Л
Паньків І.О. Ярема П.Ф
Цепенда Г.М.
Вчитель І категорії Ругало О.Ю Блаженно Л.Р. Затильна О.П.
Дрозда Н.І Братків О.І. Дутко Г.О. Нановська Л.М.
Ріба М.А. Нагаєвська Р.І. Дрозда Н.І
Гашок О.М.
Вчитель II категорії Кушнірик У. І. Прокопів О.М.
Спеціалісти Стасишин Х.Я. Паньків М.М.
Кістяник Л.М.
На базі школи працює освітній округ, який координує методичну роботу з вчителями - предметниками, заступниками директорів шкіл та класними керівниками. Методичний кабінет школи став центром та генератором багатьох педагогічних ідей школи та району.
Система методичної роботи з педагогічним колективом школи була сконцентрована навколо методичних проблем, згідно структури методичної роботи.
В 2016/2017 навчальному році на базі школи працювали такі МО:
- Учителів початкових класів (керівник Нагаєвська Р.І.)
- Класних керівників (керівник Паньків І.О.)
- Вчителів природничо-математичного циклу (керівник Кушнірик У.І.)
- Вчителів художньо-естетичного циклу (Дрозда Н.І)
- Вчителів суспільно - гуманітарного циклу (керівник Гашок О.М.)
Організовано роботу психолого-педагогічного супроводу загальношкільної
проблеми (Нановська Л.М.., психолог ніколи)
Проведено такі предметно-методичні тижні та місячники:
Назва тижня, місячника Дата проведення Відповідальний
Тиждень правових знань Грудень Горин Н.І.
Місячник дитячої та юнацької книги Жовтень Кістяник Л.М.
Тиждень зарубіжної літератури Лютий Квасниця О.Я.
Тиждень іноземної мови Грудень Гашок О.М.
Тиждень історії Жовтень Горин Н.І.
Тиждень трудового навчання Квітень Миигас Г.М.
Результативною була робота всіх методичних об’єднань та груп. Активізована робота постійно діючих семінарів. Адже саме ці форми роботи мають сприяти зростанню педагогічної майстерності вчителів, внаслідок чого має зростати рівень навчальних досягнень учнів. У 2017 році атестацією було охоплено 5 вчителів . Пройшли чергову атестацію 4 вчителів.
З них:
- Присвоєно вищу кваліфікаційну категорію - Кричковській О.С.
- Присвоєно І кваліфікаційну категорію - Братків О.І.
- Присвоєно II кваліфікаційну категорію - Прокопів О.М..
- Перенесено атестацію на 1 рік - Таравській О.Л.
У 2016 - 2017н. р. курси підвищення кваліфікації пройшли : Блаженко Л.Р., Мигас Г.М., Варчак Х.Я.
Педагоги школи активно залучаються до роботи у районних семінарах, засіданнях творчих та ініціативних груп, науково-практичних конференціях тощо.
У І семестрі 2016-2017 н.р. на базі Джуринської ЗОНІ І -III ст. були проведені методичні заходи, зокрема засідання методичного об’єднання вчителів початкових. Вчитель 1 - го класу Кричковська О.С. провела урок з навчання грамоти «Закріплення звукових значень букви «зе». Опрацювання тексту «Весела зима»». Урок був нестандартним, поєднував використання інтерактивних технологій з елементами казкової подорожі та ігрових методів навчання. 07.12.2016 р. відбулося засідання школи професійної майстерності вчителів основ здоров’я . Педагоги відвідали урок у 8 класі на тему "Краса і здоров'я", який був проведений вчителем Мигас Г. М. у нетрадиційній формі ток-шоу. У II семестрі проведено методичне об’єднання вчителів природничого циклу. Розглянуто ряд теоретичних питань та вчитель біології Братків О.І. показала на практиці, як вчити учнів знаходити необхідну інформацію, піддавати її аналізу, систематизувати та вирішувати поставлені задачі, провівши квест у 8 класі «Туберкульоз - небезпечне інфекційне захворювання» . Відбулися районні семінари вчителів історії та географії. Тема семінару з географії - «Оновлення змісту форм і методів навчання географії». Захід проходив у формі фестивалю педагогічних інновацій. А вчитель історії познайомила педагогів із краєзнавчим підходом як методом поглиблення практичної спрямованості на уроках історії та в позакласній роботі у формі продемонструвавши виїзне засідання гуртка. Вчителі також приймали участь у фахових конкурсах. А саме,у Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року-2017» вчителі школи представили заклад, підготувавши ґрунтовні матеріали. Зокрема, у номінаціях «Біологія», «Інформатика» Братків О.І. та Варчак Х.Я. стали призером II районного етапу (III та II місце відповідно) Кричковська О.С. була учасником. Однак жодного першого місця заклад не отримав і представити школу на обласному рівні ми не змогли.
Окрім цього конкурсу професійної майстерності педагоги приймали участь у інших конкурсах зокрема, «На крашу розробку виховного заходу на правознавчу тематику», «На кращий конспект уроку у загальноосвітніх навчальних закладах» та показали хороші результати. Горин Н.І. виборола Диплом II та III ступеня , Паньків І.О. отримала Диплом І ступеня в III етапі.
Недостатньою була активність педагогічного колективу щодо поширення власного досвіду через фахову пресу. Проте вчителі друкують розробки уроків на Інтернет порталах. Зокрема, Кричковська О.С., Горин Н.І. розмістила конспекти уроків та виховний захід у Шкільному світі «Учительський журнал он - лайн». Конспект уроку із ЛРК надруковано у збірці конспектів із ЛРК «Видатні постаті Тернопілля», виданою районним методичним кабінетом. Шкільний бібліотекар надрукувала статтю «Робота шкільної бібліотеки з розвитку пізнавальних інтересів учнів. Відродження національної культури» у «Методичному порталі».
Значна увага приділяється впровадженню та використанню інноваційних технологій під час навчально - виховного процесу. Зокрема на 2016 - 2017 н.р. було заплановано та реалізовано ряд заходів:
-
Семінар - практикум «Що таке моніторингове дослідження тестування в якості освіти; для чого і як воно здійснюється?».
-
Майстер - клас «Сучасні технології взаємодії із учасниками навчально - виховного процесу.КАНООТ, РИскеге - сервіс для створення он - лайн тестів.,вікторин, опитувальників».
-
Майстер - клас «Сучасні технології взаємодії із учасниками навчально -виховного процесу. Раdlet - стіна - як засіб підвищення ефективності практичних занять та форм організації роботи учнів.
-
Участь вчителя історії у семінарі при ТОКІППО, який організовано та здійснено в рамках проекту «Відкрита школа» за темою «»Усна історія як метод і джерело.
-
Участь заступника директора з навчально-виховної роботи в районному методичному бенефісі «Особливості організації роботи з о бдарованими дітьми в умовах сільського регіону»
-
Участь у вебінарі «Інтерактивна школа творчого вчителя», який організовано за сприяння видавництва «Ранок» на тему «Реалізація компетентісного підходу до навчання у підручнику «Алгебра» для 9 класу»
-
Реєстрація школи у програмі Європейського Союзу «Е - Twinning Plus»
У цьому навчальному році педагоги школи працювали над II етапом науково -методичної проблеми: «Формування креативного освітнього середовища як методології розвитку інноваційної особистості та здійснення системного моніторингу якості навчально-виховного процесу в школі». За час роботи обгрунтовано модель креативного освітнього закладу, розроблено проект реалізації на рівні школи, досліджено рівень професійної майстерності, потреб та інтересів педагогів.
Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про можливість проведення навчально-виховного процесу на високому рівні. Адже найкращий критерій оцінки професійної компетентності педагога - це досягнення дітей в опануванні його предмета. Тому кожному педагогу варто замислитися про результати своєї праці.
Керівництво закладом здійснює директор, але основним колегіальним органом управління загальноосвітнім навчальним закладом є педагогічна рада, повноваження якої визначається Положенням про загальноосвітній навчальний заклад. Було проведено 10 засідань педагогічної ради: з яких 4 - тематичні, а решта - організаційні.
Результативність навчально-виховного процесу
Результати праці - це основний показник діяльності навчального закладу. Одним з найважливіших результатів є якість навчання.
За результатами 2016/2017 навчального року закінчили школу 13 учнів 9-го класу та 12 учнів 11 -го класу.
Результативність ДПА у 9 класі
Поч. рівень Сер. рівень Дост. рівень Висок. рівень ПЯН
Українська мова 5 4 3 1 31 %
Українська літ. 0 7 4 2 46%
Математика 6 5 0 2 15 %
Відсоткове відношення рівнів ДПА та річного оцінювання в основному співпадають. Проте спостерігається надто низька якість знань. Одна учениця не зявилась на ЗНО з основного навчального предмету - української мови і літератури.
Результати ДПА 11 класу
Поч. рівень Сер. рівень Дост. Рівень Висок. Рівень ПЯН
Укр. мова 3 4 2 2 30%
Історія України 1 8 2 1 25 %
Математика 0 1 1 0 50%
Г еографія 2 6 0 0 0%
Біологія 0 0 1 1 100%
Відсоткове співвідношення ЗНО і річного оцінювання за рівнями співпадають, з математики є різке неспівпадання рівнів ЗНО та річних оцінок.
Школярі були призерами районних та учасниками обласних предметних олімпіад, а саме: